Your Thing is your reality hack

Find a Thing that will make a change in your community

The public voting is now switched off and we can meet and greet the winners: Umstadan which came first, Muhit that took the next spot and Karakutu which was third. Congratulations, it has been a long and fruitful process and you made it! Each out of three winners will receive a 5 000 USD award for the further development of the project. They will be celebrated during an upcoming Gala which will take place on January 29th.

Stay tuned, we will let you know about the details.

Thanks to all of you who voted and a special thank you to all the submitters and finalists - it has been a pleasure!

 

Güncel Projeler

Winner
05.11.2014
Ustamdan, Anadolu’da kaybolmaya yüz tutmuş,yüzyıllardır süregelen zanaatları canlandırmak ve devamlılığını sağlamak amacı ile tasarlanmış, mobil aplikasyon ile güçlendirilecek bir e-ticaret sitesidir.
Winner
05.11.2014
Muhitlerin kendi sorunlarını kendi çözdükleri ve yaşadıkları yerin planlanmasında söz sahibi oldukları aktif bir platform.
Winner
05.11.2014
Karakutu, kamusal konulardaki kamudan gizlenen bilgilere sahip olan sıradan insanların gazetecilere kimliklerini ve dolayısıyla mesleklerini vs. tehlikeye atmadan bilgi aktarabileceği bir platformdur.
Finalist
05.11.2014
Küçükken severek oynadığımız 'tamagotchi'yi paylaşım platformlarıyla birleştirerek paylaştıkça besleyebileceğimiz ejderhalar, goriller, tek boynuzlular ve canavarlar düşlüyoruz, sevimli canavarlar!
Finalist
05.11.2014
Projenin amacı işçiler arasındaki iletişimi sağlamak ve buna bağlı olarak seffaf bir haberleşme, dayanışma ve kayit sistemi kurmak.
Finalist
05.11.2014
Online bir sosyal ağ oluşturacağız. Akıllı telefonlardaki bu uygulamayla görme engelliler o anda müsait olan gönüllünün kendisi için bir görseli betimlemesini isteyecek.